si_te_gatuajme_kotoleta_me_mish_pule

Si te gatuajme kotoleta me mish pule

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme kotoleta me mish pule. Kete recete gatimi mund mund ta beni edhe… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_makarona_me_kerpudha-dhe-proshute

Si te gatuajme makarona me kerpudha dhe proshute te tymosur

Sot do te mesojme se bashku si te gatuajme makarona te gjata (spaghetti) me kerpudha dhe proshute te tymosur. Kjo… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-perperonata

Si te gatuajme speca dhe domate qershi ose Peperonata

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme nje pjate italiane te quajtur peperonata. Ideja eshte te gatuash nje… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-torte-me-biskota

Si te gatuajme torte te ftohte me biskota dhe krem maskarpone

Per keto dite te ngrohta qe po afrojne po ju mesoj si te gatuajme nje torte te thjeshte, te fresket, te… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-berxolla-vici

Si te gatuajme berxolla vici me perime

Me ane te kesaj recete do te mesojme si te gatuajme Berzolla vici me perime, perberes keta qe te gjithe shume… Lexo receten… »

embelsire-me-luleshtrydhe-dhe-pana

Embelsire me luleshtrydhe dhe pana

Sot do te gatuajme nje embelsire te fresket, desserti eshte me luleshtrydhe dhe pana. Kjo embelsire eshte e thjeshte dhe me… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-pule-te-mbushur

Si te gatuajme pule te mbushur

Ne kete artikull do te mesojme si te gatuajme pule te mbushur me veze, salcice, karrota dhe proshute. Pula duhet… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-kofsha-pule-me-patate

Si te gatuajme kofsha pule me patate dhe qepe

Ne kete recete gatimi do te shohim si te gatuajme kofshat e pules ne furre me patate dhe qepe. Une… Lexo receten… »

si-te-gatuajme-torte-me-kos-dhe-arre-kokosi

Si te gatuajme torte me kos dhe arre kokosi

Sot do te shohim si te gatuajme torte me kos dhe arra kokosi. Kjo eshte nje torte shume e thjeshte per… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sallate_frutash_ne_shporte_portokalleje

Si te gatuajme sallate frutash ne shporte portokalleje

C’fare emebelsire eshte me e mire se sa sallata e frutave? Per te zevendesuar deshiren tuaj per embelsira po me… Lexo receten… »