Si Te Gatuajme Antipasta - Arkivi i plote

kous kous mediterran

Si te gatuajme kuskus mediterran

Ne kete recete do te shohim si te gatujame kuskus, por jo si receta origjinale! Ne kete menyre kuskusi (ose kous kous) eshte me nje shije me mediterrane! Eshte mire te eksperimentonikete pjate me origjine afrikane me shijet e zones mediterrane, ne …
melci-te-skuqura-si-te-gatuajme

Si te gatuajme melci te skuqura

Ne nje nder recetat e mepareshme ju pershkrova se si te pergatisnim nje salce te shijshme me melci, per te lyer buken. Ne kete recete do te shohim si te gatuajme melci te skuqura, shume te thjeshta per tu pergatitur, te shoqeruara …
kallamar-te-skuqur

Kallamar te skuqur

Nje pjate super e shpejte, e shijeshme, e fresket si dhe e lehte per tu gatuar eshte pjata me kallamar te skuqur. Per te pergatitur kete pjate nuk duhet te jesh kuxhinjer, as une nuk jam ne fakt, por rezultati del tamam …
petulla-me-kod

Si te gatuajme petulla me kos

Ne te gjitha shtepite shqiptare kudo qe ndodhene jane gatuar te pakten nje here petullat,  nese ju akoma nuk i keni gatuar ateher erdhi momenti qe te aplikoheni. Ne kete recete do te shohim si pergatiten petulla me kos shpejt e shpejt dhe me pak …
krostini-me-djath-dhe-salmon

Si te gatuajme krostini me djath dhe salmon

 Nese keni nje vizite te papritur miqsh mund te pergatisni nje antipaste te shpejte dhe te shijeshme si Krostini me djath philadelphia dhe salmon. Djathin philadelphia mund ta zevendesoni me çfaredo lloj djathi tjeter qe deshironi. Pra, le te shohim se bashku si …
si-te-gatuajme-antipaste-me-wurstel

Si te gatuajme antipasto me wurstel

Nje nga antipastat e perdorura me shume dhe te pergatitura me wurstel eshte role me pasta sfoglia ose brise (pete e gateshme), ose te quajtur ndryshe croissant te kripur me wrustel. Kjo eshte nje recete teper e thjeshte dhe ekonomike per tu pergatitur, …