Blog Archives for category Si Te Gatuajme Embelsira

embelsire-me-luleshtrydhe-dhe-pana

Embelsire me luleshtrydhe dhe pana

Sot do te gatuajme nje embelsire te fresket, desserti eshte me┬áluleshtrydhe dhe pana. Kjo embelsire eshte e thjeshte dhe me… Lexo receten… »

torte-me-kos-dhe-arre-kokosi

Si te gatuajme torte me kos dhe arre kokosi

Sot do te shohim si te gatuajme torte me kos dhe arra kokosi. Kjo eshte┬ánje torte shume e thjeshte per… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sallate_frutash_ne_shporte_portokalleje

Si te gatuajme sallate frutash ne shporte portokalleje

C’fare emebelsire eshte me e mire se sa sallata e frutave? Per te zevendesuar deshiren tuaj per embelsira po me… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_torte_me_fruta_te_fresketa

Si te gatuajme torte me fruta te fresketa

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme nje torte me fruta te fresketa siper. Do te pergatisim nje… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_buding_buke

Si te gatuajme buding buke

Provova kete recete dhe me pelqeu shume pasi nuk eshte si budingu qe jemi mesuar te gatuajme dhe qe presim… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_hasude

Si te gatuajme hasude

Sote do te publikoj nje recete qe ma mesoj nje person duar arte! Receta eshte tipike shqiptare dhe ka menyra… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate

Si te gatuajme sultjash me cokollate

Kjo recete eshte nje varjant i recetes se sultjashit. Kisha nja dy cokollata ne shtepi dhe nje kile qumesht dhe… Lexo receten… »

Si te gatuajme sultjash

Si te gatuajme sultjash

Mbas pushimeve ne spanje vura re se nje nga embelsirat qe shifje shpesh ne tavolina ishte sultajshi qe atje quhej… Lexo receten… »

Embelsire me kumbulla te kuqe

Si te gatuajme embelsire me kumbulla te kuqe (Crumble)

Receta e kesaj emebelsire ka origjine anglese. Vendosa te provoj kete recete jo vetem per shijen e mire po per… Lexo receten… »

Si te gatuajme torte te vogel me cokollate.

Si te gatuajme torte te vogel me cokollate

Ne kete perjudhe jam e fiksuar per recetat qe behen me cokollate pasi eshte nje nga embelsirat e mia te… Lexo receten… »