Si te Gatuajme Salca - Arkivi i plote

salce-me-speca

Salce me speca te kuq

Specat jane nje nder perimet me shije me te theksuar dhe kjo karakteristike i ben pak te veshtire per tu pelqyer nga me te vegjlit. Por specat jane te pasur me vitamine C, keshtu qe pervec recetava standarte si: speca te mbushura …
si_te_gatuajme_salce_kosi

Si te gatuajme salce kosi

Sot do te shohim si te gatuajme salce kosi ose e njohur me shume me emrin xaxiqi. Kjo eshte nje recete greke edhe mund te pergatitet me kos te bere vete por te kulluar ne nje rrobe qe mund ta shtroni mbi …
Si te gatuajme salce beshamel.

Si te Gatuajme Salce Beshamel

Sote do mesojme si te gatuajme salce beshamel, si fillim duhet te dini se eshte nje salce me prejardhje franceze por edhe italiane. Me salcen beshamel mund te pergatisni shume tipe pjatash, por me e rendesishmja eshte me siguri receta e lazanjave. …