si_te_gatuajme_pastico

Si te gatuajme pastico

Kjo recete eshte e mamit tim edhe nuk ka njeri mos ta pelqej Me kujton femijrine, sidomos dreken mbasi kthehesha… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_harapash

Si te gatuajme harapash

Kete recete nuk para e gatuaj shpesh, nodoshta sepse duhet trazuar gjithmone deri sa te jete gati edhe eshte pak… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_kunguj_te_mbushur

Si te gatuajme kunguj te rrumbullakte te mbushur

Kjo recete perdoret si pjate e dyte dhe mund te shoqerohet me patate ne furre ose edhe me sallate domate…. Lexo receten… »

si_te_gatuajme_hasude

Si te gatuajme hasude

Sote do te publikoj nje recete qe ma mesoj nje person duar arte! Receta eshte tipike shqiptare dhe ka menyra… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate

Si te gatuajme sultjash me cokollate

Kjo recete eshte nje varjant i recetes se sultjashit. Kisha nja dy cokollata ne shtepi dhe nje kile qumesht dhe… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sardele_2

Si te gatuajme sardele ne tigan

Sote do te shikojme si te gatuajme sardele ne tigan. C’eshte e drejta kete recete e modifikova pak pasi me… Lexo receten… »

Si te gatuajme patate ne furre

Si te gatuajme role mish vici me patate ne furre

Vite te mbare te dashur lezues. Vitin 2014 po e nisim me receten role mish vici me patate ne furre…. Lexo receten… »

si_te_pergatisim_pije_me_vere

Si te pergatisim pije te ngrohte me vere Vin Brulè

Sote do tu shpjegoj si te pergatisni Vin Brulè, pije shume e perdorur ne pazaret e krishlindjeve ne vendet e… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_supe_me_perime

Si te gatuajme supe me perime te stines

Sote do te mesojme si te gatuajme supe me perime. Kjo recete permban perberes te stines se dimrit dhe eshte… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_gjel_deti_ne_furre

Si te gatuajme gjel deti ne furre

Kjo recete eshte nje na recetat me te shpejta per tu pergatitur. Majfton te keni nje gjel deti ose pule… Lexo receten… »