si_te_gatuajme_hasude

Si te gatuajme hasude

Sote do te publikoj nje recete qe ma mesoj nje person duar arte! Receta eshte tipike shqiptare dhe ka menyra… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sultjash_me_cokollate

Si te gatuajme sultjash me cokollate

Kjo recete eshte nje varjant i recetes se sultjashit. Kisha nja dy cokollata ne shtepi dhe nje kile qumesht dhe… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sardele_2

Si te gatuajme sardele ne tigan

Sote do te shikojme si te gatuajme sardele ne tigan. C’eshte e drejta kete recete e modifikova pak pasi me… Lexo receten… »

Si te gatuajme patate ne furre

Si te gatuajme role mish vici me patate ne furre

Vite te mbare te dashur lezues. Vitin 2014 po e nisim me receten role mish vici me patate ne furre…. Lexo receten… »

si_te_pergatisim_pije_me_vere

Si te pergatisim pije te ngrohte me vere Vin Brulè

Sote do tu shpjegoj si te pergatisni Vin Brulè, pije shume e perdorur ne pazaret e krishlindjeve ne vendet e… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_supe_me_perime

Si te gatuajme supe me perime te stines

Sote do te mesojme si te gatuajme supe me perime. Kjo recete permban perberes te stines se dimrit dhe eshte… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_gjel_deti_ne_furre

Si te gatuajme gjel deti ne furre

Kjo recete eshte nje na recetat me te shpejta per tu pergatitur. Majfton te keni nje gjel deti ose pule… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_dollme

Si te gatuajme dollme

Sote do te shohim si te gatuajme dollme me qene se po afrohet viti i ri. Kjo recete eshte nje… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_sallate

Si te gatuajme sallate me molle dhe uthull balsamike

Sote do te shohim si te gatuajme nje sallate shume te shijshme dhe shume te bukur per tu prezantuar ne… Lexo receten… »

si_te_gatuajme_supe_me_bisele

Si te gatuajme supe me bizele

Sote do te mesojme si te gatuajme supe me bizele. Mund te perdorni bizelet ne kuti ose bizele te fresketa…. Lexo receten… »