6 2
Miser ne barbecue ne stil Meksikan

Shpernda ne kanalet e tua social

Or you can just copy and share this url

Perberesit

4
50 g
80 g
1

Te dhena ushqyese

20g
proteina
15g
karboidrate
450
kalori

Miser ne barbecue ne stil Meksikan

Recete me miser te fresket

Karakteristika:
  Kuzhine:

   Nje ide e lezeteshme per nje pushim mes miqsh ne darke!

   • 35 minuta
   • Porcione 7
   • E lehte

   Perberesit

   Udhezime

   Ne kete recete do te shohim si te pergatisim misra te pjekur dhe me pas te zier! Shume te shijshem dhe me prezantim te lezetshem!

   Hapa

   1
   Ok

   Sperkatni misrat me pak e gjalpë te shkrirë dhe rregulloni me kripë dhe piper . I vendosni në një barbecue ose në një grill duke i kthyer here pas here, deri sa të jene thekur lehtë .

   2
   Ok

   Me pas i vendosni ne nje tenxhere të madhe me uje të kripur dhe i coni te ziejne. Ziej butësisht për rreth 15 minuta derisa sa misri është gati. Vendosni ne një kullesë dhe i lini per 10 minuta.

   3
   Ok

   Sperkatni siper me djath dhe majdanoz te imet dhe nga nje thele limon te athet (lime).

   Laura

   Laura

   para
   Si te pergatisim koktej me coca cola dhe rum – cuba libre

   Shkruaj pershtypjen tende