Si te Gatuajme Makarona me Pana

Share Button

Makaronat me pana eshte receta me e thjeshte qe mund te imagjinoni. Nuk do shume kohe dhe gustoja eshte me te vertet shume e mire.

Makarona me Pana

 • Koha e Pergatitjes:
 • Koha e Pjekjes:
 • Koha Totale:
 • Porcione: 4
 • Veshtiresia: E Lehte
 • Tipi i Recetes: Pjate e Pare

Perberesit:

 • 320g e makarona
 • 250ml pana guzhine light
 • pak djath te grire
 • kripë dhe piper

Udhezimet:

 1. Për të përgatitur makaronat me pana dhe me pake kalori, gjëja e parë që ju duhet të beni eshte te vini ujin per te zjere dhe ndërkohë të përgatisni salcen.
 2. Vendosni një tigan te ngrohet dhe shtoni panen light, prisni deri sa te filloj të valoj …
 3. Shtoni dy luge djath te grire dhe prisni te shkrij tek pana.
 4. Kulloni makaronat dhe i shtoni tek tigani me pana dhe djath te grire dhe i trazoni avash avash, shtoni pak pier dhe pake kripe.
 5. Per te zbukuruar pjaten mund te hishni pak majdanoz te grire siper

Tagged: , ,