Si te gatuajme peshk shpate ne furre

Nuk dini si te gatuani nje recete te shishme dhe te mire me peshk shpate? Atehere lezoni kete artikull. Kjo recete mund te shoqerohet me sallate jeshile ose me domate qershi dhe vere te bardhe. Le te shohim si te gatuajme peshk shpate ne furre.

Si te gatuajme peshk shpate ne furre.

Si te gatuajme peshk shpate ne furre.

Peshk shpate ne furre

Koha e Pergatitjes:
Koha e Pjekjes:
Koha Totale:
Porcione: 4
Veshtiresia: E Lehte
Tipi i Recetes: Pjate e Dyte

Perberesit:

 

 • 4 Feta Peshk Shpate
 • Pak Buke te grire
 • Pak Vaj Ulliri
 • Pak Kripe
 • Pak Piper
 • 1 Limon
 • 2 Lugë Djathë Kackavall
 • 1 Tufë Majdanoz
 • Pak Rigon

 

Udhezimet:

 1. Lani peshkun shpatë e fshijni me kartopeceta letre dhe pastaj e ndani ne copa, i hidhni pak vaj. Në një vend perzieni buken e grire, vajin ullirit, kripën, piperin, rigonin, djathin kackavall dhe majdanozin copëtuar, i përzieni mirë dhe pastaj lyeni fetat e peshkut shpatë.
 2. Vini fetat peshkut shpatë në një leter pjekje dhei mbuloni gjithashtu me letër pergamenë para se ti fusni ne furre.
 3. I piqni ne furre në 180 ° C për 20-25 minuta.
 4. Ne gjysem te pjekjes i ktheni peshqit ne anen tjeter per ti pjekur në mënyrë të barabartë. Peshku shpatë i pjekur shërbehet me feta limoni dhe i sperkatur me vaj ulliri, kripë, lëng limoni dhe majdanoz copëtuar.

Voto Receten
Emri i recetes
Peshk shpat ne furre
Publikuar me
Koha e pergatitjes
Koha e gatimit
Koha totale
Rezultati i votave:
3 Based on 1 Review(s)

Shkruaj nje pershtypje per receten...

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *