si te gatuajme mishin - Arkivi i plote

si-te-gatuajme-hamburger

Si te gatuajme hamburger

Nese u pelqejne shume recetat amerikane, kjo qe do te shohim ne kete artikull eshte nje nga me te preferuarat nga amerikanet. Pikerisht sot do te shohim si te gatuajme hamburger me mish te fresket vici te grire. Per te pergatitur hamburger …
si_te_gatuajme_kotoleta_me_mish_pule

Si te gatuajme kotoleta me mish pule

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme kotoleta me mish pule. Kete recete gatimi mund mund ta beni edhe sipas shijes suaj personale: p.sh. ne vend te mishit te pules mund ta gatuani me mish kaposh deti, ose melçi viçi. Shoqeroheni me …
si_te_gatuajme_gjel_deti_ne_furre

Si te gatuajme gjel deti ne furre

Kjo recete eshte nje na recetat me te shpejta per tu pergatitur. Majfton te keni nje gjel deti ose pule deti, vaj, kripe edhe kaq. Misshi i gjelit eshte shume i shijshem dhe nuk ka nevoj per perberes te tjere. Gjel deti …
Si te gatuajme qofte me mish te grire.

Si te gatuajme qofte me mish te grire

Ky artikull do tu mesoj si te gatuani qofte me mish te grire, kjo recete eshte kalabreze (zone e jugut te italise). Qoftet mund ti sherbeni me sallate jeshile ose duke i mbuluar me sugo (salce domate). Qofte me mish te grire …
si_te_agtuajme_tave_kosi

Si te Gatuajme Tave Kosi

Per kete recete nje keshille e mire eshte qe te zieni pake me pare orizin edhe per 5 minuta sa per ta zbutur. Le te shohim si te pergatisim tave kosi. Super receta shqiptare! Tave Kosi Koha e Pergatitjes: 20 min Koha …
si_te_gatujame_pule_ne_furre

Si te Gatuajme Pule ne Furre

Kjo recete eshte e keshilluar kur jeni ne diete por keni shume deshire te hani dicka te shishme dhe me pake kalori. Le te shohim si te gatuajme pule ne furre. Pule ne furre Koha e Pergatitjes: 5 min Koha e Pjekjes: …
si_te_gatuajm_tasqebap

Si te gatuajme tasqebap

Kjo recete i perket kuxhines shqiptare. Pjate e dyte shume e shishme dhe shume e lehte per tu gatuar. Mund te shoqeroni pjaten me pilaf ose perime te zjera. Le te shohim ateher si te pergatisim tasqebap. Tasqebap Koha e Pergatitjes: 15 …