si te gatuajme peshkun - Arkivi i plote

peshk-koce

Si te gatuajme peshk koce ne furre me erza

Sot do te shohim si te gatuajme peshk koce me ereza. Pasi ta keni gatuar nje here, s’ do te rreshtni me, sepse eshte nje recete aq e thjeshte, e shijshme dhe shume e shendetshme. Nese deshironi mund te gatuani cfrare do lloj peshku tjeter ne …
si_te_gatuajme_peshk_krap_ne_tigan

Si te gatuajme peshk krap ne tigan

Nje recete e shpejte dhe e shijeshme eshte ajo e peshkut ne tigane. Ne 15 min  receta juaj do te jete gati dhe me pak kalori. Kjo pjate eshte ideale per personat qe jane ne diet por edhe per personat qe duan …
si_te_gatuajme_sardele_2

Si te gatuajme sardele ne tigan

Sot do te shikojme si te gatuajme sardele ne tigan. C’eshte e drejta kete recete e modifikova pak pasi me mungone dafina. Te them te drejten doli goxha mire! Sardele ne tigan KOHA E PERGATITJES: 30 min KOHA E PJEKJES: 20 min …
Si te gatuajme supe me midhje.

Si te gatuajme supe me midhje

Sote do te mesojme si te gatuajme supe me midhje. Kjo eshte nje recete me origjine nga qyteti i Napolit. Kjo supe eshte shume e thjeshte per tu gatuar por ne tavolinen tuaj do te jete pjata qe do te korri me …
Si te gatuajme peshk shpate ne furre.

Si te gatuajme peshk shpate ne furre

Nuk dini si te gatuani nje recete te shishme dhe te mire me peshk shpate? Atehere lezoni kete artikull. Kjo recete mund te shoqerohet me sallate jeshile ose me domate qershi dhe vere te bardhe. Le te shohim si te gatuajme peshk …
makarona_me_karavidhe_si_te gatuajm

Si te gatuajme makarona spaghetti me karavidhe

Si te gatuajme makarona spaghetti me karavidhe? Kjo eshte nje nga recetat me te mira dhe te shpejta. Kjo recete eshte mediterrane dhe ka origjinen nga Italia. Le te shohim si te gatuajme makaronat spaghetti me karavidhe. Spaghetti me karavidhe Koha e …